Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Sesja terenowa Zarzadzanie wodą w lesie

Sesja terenowa Zarzadzanie wodą w lesie

17 i 18 czerwca odbyła się, na terenie Nadleśnictwa Milicz sesja terenowa studiów podyplomowych „Zarządzanie wody w lasach” dla pracowników Biur Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej.
Studia podyplomowe "Zarzadanie wodą w lesie" prowadzone są w Katedrze Inżynierii  Ekologicznej i Hydrologii Leśnej na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, a jej uczestnikami są pracownicy Biur Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej.
 
Na naszym terenie zajęcia prowadzili:
dr hab. Profesor Mateusz Grygoruk z SGGW w Warszawie,
dr inż. Rafał Starzak - Uniwersytet Rolniczy w Krakowie,
dr inż. Marek Ksepko - dyrektor BULiGL w Białymstoku.