Widok zawartości stron Widok zawartości stron

OFERTA EDUKACYJNA

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych okolic i zapoznania się z przebiegami ścieżek dydaktycznych. Zorganizowane grupy, po uzgodnieniu terminu, mogą zwiedzać ścieżki z leśnikiem-przewodnikiem.

 

Prowadzimy zajęcia w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Dom Drzewa", na terenie Szkółki Leśnej w Świętoszynie, na terenie wybranych leśnictw, na naszych ścieżkach dydaktycznych oraz w szkołach i przedszkolach.

Chętnie dzielimy się wiedzą na temat bogatej przyrody, która na co dzień otacza nas w pracy. Prowadzimy zajęcia zarówno z dziećmimłodzieżą jak i dorosłymi o różnorodnej tematyce przyrodniczej. Najmłodsi mogą dowiedzieć się jak natura zwiastuje nadejście kolejnych pór roku, dostają wskazówki na temat tego, jak zachować się w lesie, poznają także codzienną pracę leśniczego. Prelekcje i pogadanki prowadzone są w szkołach, ale także w lesie - na łonie natury.

 

Edukacja jest tym, co pozostaje wówczas, gdy to, co wyuczone, zostało zapomniane.

 

 

 Szczególnie ciekawe zajęcia edukacyjne odbywają się w miejscach stanowiących o przyrodniczej wyjątkowości tych okolic - w rezerwatach przyrody Stawy Milickie oraz Wzgórze Joanny.

 

Realizujemy program : Edukacja dla Doliny Baryczy

 

 

 

Wszystkie zajęcia prowadzone są bezpłatnie.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 661 913 011 (Dom Drzewa)

Nadleśnictwo Milicz zastrzega sobie prawo do wykorzystywania i przetwarzania danych osobowych, zdjęć i nagrań filmowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nadleśnictwa. Udział w zajęciach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych uczestnika, wykorzystanie wizerunku uczestnika oraz wykonanych przez niego prac, utrwalonych na nośnikach foto, audio, video w celach promocyjnych i reklamowych.

Zasady udziału w zajęciach edukacyjnych określa ,,Regulaminu uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Doliny Baryczy w PGL LP'' do ściągnięcia poniżej.

 

 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Oznaki wiosny w Nadleśnictwie Milicz

Oznaki wiosny w Nadleśnictwie Milicz

Chociaż w kalendarzu zima nadal trwa, to gdy tylko słońce mocniej przygrzeje, od razu można zauważyć pierwsze, zwiastuny wiosny. Świat przyrody powoli wkracza w czas przedwiośnia.

         Zakwitła już leszczyna która „kotki" wykształciła już jesienią. Zaczyna pylić już w pierwszych ciepłych dniach lutego. Pylić zaczęła także olsza czarna, która po leszczynie jest jednym z najwcześniej kwitnących gatunków drzew.

                Można już zaobserwować na bezlistnych pędach niepozorne, ale jakże pachnące, różowe kwiaty wawrzynka wilczełyko. Pojawiają się pierwsze przylaszczki pospolite oraz zawilce gajowe. Park w Postolinie bieli się kobiercami śnieżycy wiosennej oraz śnieżyczki przebiśnieg. 

Z zimowego snu dyskretnie zaczyna budzić się świat zwierząt.  Jednym z najwcześniej przylatujących do Polski gatunkiem ptaków są skowronki. Przyloty skowronków zaczynają się już od połowy lutego. Na pewno wszyscy znają  perlisty śpiew, tego bardzo zdolnego ptasiego artysty. Skowronek śpiewa bardzo melodyjnie i donośnie, wznosząc się majestatycznie nad polami.

W sprzyjających warunkach pogodowych pojawiają się pierwsze klucze dzikich gęsi, wracających do miejsc lęgowych na północy, ale także pierwsze szpaki, drozdy, zięby, kopciuszki, oraz pliszki siwe. Na daleką północ odlatują jemiołuszki, które nie tolerują wysokich temperatur.

Przedwiośnie to także początek romantycznego okresu w przyrodzie. Wśród bielików trwają amory, ptaki odbywają loty godowe. Podniebne tańce w chmurach  tych olbrzymów, to naprawdę niesamowity widok. Po powietrznych harcach, za kilka tygodni, nadejdzie czas na potomstwo.

W okresie przedwiośnia swoje ozdoby „poroże” zrzucają jelenie. Im starsze byki, tym wcześniej pozbywają się oznaki swojej potęgi – zdarza się, że prawdziwi seniorzy zrzucają je nawet już pod koniec grudnia.