Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Podsumowanie konkursu edukacyjnego DLA LASU, DLA LUDZI – „Domek dla Mai i Gucia” - etap Półfinał

Podsumowanie konkursu edukacyjnego DLA LASU, DLA LUDZI – „Domek dla Mai i Gucia” - etap Półfinał

Miło nam zakomunikować, że zostały przygotowane atrakcje i nagrody dla wszystkich uczestników biorących udział w konkursie DLA LASU, DLA LUDZI – „Domek dla Mai i Gucia” .

Miło nam zakomunikować, że zostały przygotowane atrakcje i nagrody dla wszystkich uczestników biorących udział w konkursie DLA LASU, DLA LUDZI – „Domek dla Mai i Gucia” .

Bardzo serdecznie  zapraszamy wszystkich zgłoszonych uczestników na podsumowanie konkursu półfinału realizowanego przez Nadleśnictwo Milicz. Czekają upominki i dodatkowe atrakcje.

Kiedy?  14 maja br. w godzinach 9:30-13:00 

Gdzie?  Przy Domu Drzewa w Wałkowej

Na co można liczyć ?   

  • na miłą atmosferę,
  • na wiele atrakcji przygotowanych przez małych artystów ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu i służby mundurowe,
  • na  podsumowanie konkursu z upominkami dla wszystkich,
  • na vouchery dla 15 laureatów półfinału umożliwiające wyjazd z opiekunem na Event Rodzinny „Światowy Dzień Pszczół – pszczoły wracają do lasu” w dniu 19 maja 2019 roku we Wrocławiu, na Wyspie Słodowej z wieloma atrakcjami,
  •  na voucher dla jednej z uczestniczących w konkursie szkół, umożliwiający odbiór nagrody głównej  - projektora multimedialnego.
  • na poczęstunek w formie ogniska 

Podsumowanie całego konkursu i odebranie nagród finałowych przez laureatów i szkoły odbędzie się podczas Eventu Rodzinnego „Światowy Dzień Pszczół – pszczoły wracają do lasu” w dniu 19 maja 2019 r. we Wrocławiu na Wyspie Słodowej.

STARTUJEMY o godz. 11:00 , zakończenie godz. 18:00 – WSTĘP WOLNY

 

LP

Koordynatorzy w szkołach

Nazwa szkoły

Prace uczestników które przeszły do oceny finałowej z Nadleśnictwa Milicz – należy dostarczyć do Domu Drzewa w Wałkowej

 

1

Mirosława Janas

SP w Wziąchowie Wielkim

  A/1/1 - Agata Więcek,

 A/2 /1- Julia Pasznicka

4

Małgorzata Król

SP KOM w Miliczu

 

B/1/4 -Bartosz Górski,

B/2/4 - Franciszek Śródka,

B/3 /4 -Antoni Grabowski

6

Kinga Muszyńska

Integracyjna Językowa SP w Trzebnicy     

A/6/6 - Zuzanna Misterka

7

Małgorzata Wrona

SP w Cieszkowie

 

B/1/7 - Katarzyna Jankowiak,

C/1/7- Wida Walczak,

C/2/7  - Karolina Felisiak

8

Genowefa Owsiana

SP w Nowym Zamku

C/1/8 - Jakub Grzenda

9

Karolina Zdobylak

SP nr 2 w Miliczu

 

A/3 /9- Karolina Jadczyk

B/1/9 - Maria Broda,

C/1 /9- Natalia Jadczyk

10

Agnieszka Wąsik

SP we Wróblińcu

 

A/2 /10 - Sandra Maciejewska

C/1 /10  -Bartosz Wąsik

 

Zwycięska szkoła, jedna z dziesięciu biorących udział w konkursie – informacja zostanie podana na podsumowaniu półfinału.

Prace uczestników, które przeszły do oceny w etapie finałowym, przechodzą na własność Nadleśnictwa Milicz – znajdą wspaniałe miejsce wśród założonych kwietnych łąk na terenie Nadleśnictwa Milicz.

Prace uczestników, laureatów Finału wytypowane z 5 Nadleśnictw - Milicz, Międzylesie, Szklarska Poręba, Świeradów i Żmigród zostaną zaprezentowane na podsumowaniu finałowym podczas Eventu we Wrocławiu oraz przekazane do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

 

Sprawy organizacyjne:

Uczestnicy konkursu, którzy przeszli do oceny finałowej proszeni są o potwierdzenie swojego udziału wraz z opiekunem w wyjeździe, wspólnym autokarem, w dniu 19 maja 2019 r. (niedziela) z Milicza do Wrocławia i z powrotem.

Należy potwierdzić  zgłoszenie u swojego koordynatora szkolnego lub u opiekuna wyjazdu. Pani Estery Grocholskiej,  pracownika Nadleśnictwa Milicz, tel. 607555326

Możliwy jest dojazd we własnym zakresie z opiekunem (prosimy także o potwierdzenie uczestnictwa na Evencie w tym przypadku).

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom, rodzicom i opiekunom za zaangażowanie w realizowanym przez Nadleśnictwo Milicz konkursie edukacyjnym. Przygotowane pace były przepiękne a komisja konkursowa otrzymała bardzo ciężkie zadanie, aby wyłonić prace które przejdą do etapu finałowego a także szkołę, która otrzyma nagrodę główną.

Bardzo cieszymy się również z otrzymywanych informacji od Państwa dotyczących zrealizowanych wystaw prac w szkołach, zainteresowaniem innych osób tematyką bioróżnorodności biologicznej i ochrony pszczół oraz ciekawym inicjatywom np. tworzeniem miejsc przyjaznych pszczołom na terenach szkół i w swoich sąsiedztwach. Mamy nadzieję, że obserwacja przyrody będzie sprawiała wiele radości  i wpłynie na poprawę świadomości ekologicznej.

 

W przyszłości planowany jest kolejny konkurs edukacyjny, dotyczący obserwacji pszczołowatych w ich miejscach bytowania. Już dziś zachęcamy do robienia zdjęć i rozpoznawania owadów.  

 

Koordynator konkursu, Barbara Górska

 

Organizacja Konkursu dofinansowana ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu 

 


Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż drewna odbiorcom detalicznym.

Oferta łowiecka

Nadleśnictwo Milicz prowadzi nadzór nad gospodarką łowiecką rejonu hodowlanego ,,Dolina Baryczy’’ – jest to 56 tys. hektarów pól, lasów i stawów podzielonych na dwanaście obwodów łowieckich, z których większość wydzierżawiana jest myśliwym zrzeszonym w kołach łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego.