Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Szkolenie wyjazdowe pracowników Nadleśnictwa Milicz

Szkolenie wyjazdowe pracowników Nadleśnictwa Milicz

Pozyskiwanie środków finansowych ze źródeł zewnętrznych na rozbudowę leśnej infrastruktury turystycznej i edukacyjnej było przedmiotem szkolenia wyjazdowego pracowników Nadleśnictwa Milicz zorganizowanego na terenie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Pobyt na Podlasiu był wspaniałą okazją do podpatrzenia ciekawych i sprawdzonych pomysłów leśników białostockich realizowanych przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Na szczególną uwagę zasługuje modernizacja starej wyłuszczarni nasion na potrzeby ośrodka edukacyjnego oraz farma fotowoltaiczna obok siedziby Nadleśnictwa Czarna Białostocka. Bardzo podobało nam się pomysłowe zagospodarowanie terenu wokół siedziby Nadleśnictwa Krynki, gdzie usytuowano ogólnodostępne obiekty edukacyjne takie m.in. jak: ośrodek edukacyjny „Galeria na skraju puszcz", silvarium oraz strigiforium. Podczas rozbudowy infrastruktury korzystano również z odnawialnych źródeł energii (panele słoneczne, fotowoltaika, pompy ciepła). Przez Puszczę Knyszyńską przebiegają tematyczne szlaki turystyczne, takie jak: szlak rękodzieła ludowego, szlak śladami Powstania Styczniowego, czy szlak ekumeniczny.

Jesteśmy przekonani, że szkolenie służyć będzie podniesieniu kwalifikacji zawodowych naszych pracowników oraz umożliwi wymianę doświadczeń pomiędzy leśnikami z różnych nadleśnictw wchodzących w skład Leśnych Kompleksów Promocyjnych tj. Puszczy Knyszyńskiej i Doliny Baryczy, a w przyszłości zaowocuje rozwojem leśnej infrastruktury i wzbogaci ofertę turystyczną całej Ziemi Milickiej. 

Kontynuacją szkolenia będzie planowane przez Nadleśnictwo Milicz spotkanie informacyjno-szkoleniowe nt. możliwości pozyskania środków finansowych na termomodernizację i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w celu poprawy efektywności energetycznej budynków LP.

                                                                               Barbara Górska

                                                                                St. spec. ds. rozwoju projektów pomocowych

                                                                                Nadleśnictwo Milicz